مطالب گوناگون
ارائه مطالب مختلف ،تصاویر جذاب وآرامش بخش و...
درباره وبلاگ


شما بینندگان محترم مدیران واقعی این وبلاگ هستید زیرا اگر شما نباشید خود بخود این وبلاگ جایگاه و اعتبار خود را از دست می دهد لذا خوشحال میشوم مطالب ارسالی شما عزیزان را به نام خوتان در وبلاگ ثبت نمایم .

پست الکترونیک:

alifarzad37@yahoo.com


مدیر وبلاگ : علی فرزاد
مطالب اخیر
نویسندگان
روش های ساده برای رهایی از سنگ صفرا

برنامه‌ریزی دقیق برنامه‌ی غذایی و انتخاب هوشمندانه‌ی درمان‌های خانگی با توجه به نیازهای بدن‌تان، مطمئنا می‌تواند به شما شانس این را بدهد که از طریق راه‌های طبیعی سنگ‌ها را از بین ببرید، و کیسه صفرای‌تان را حفط کنید.

ممکن است شما نیز سنگ کیسه صفرا داشته باشید.قبل از انجام جراحی برای از بین بردن سنگ صفرا بهتر اشت درمان های خانگی را امتحان کنید.این درمان‌های طبیعی نه تنها علائمی مثل حالت تهوع، استفراغ و سوءهاضمه و همین‌طور درد را رفع می‌کنند، بلکه کمک می‌کنند از شر سنگ‌های صفرای‌تان خلاص شوید.در متن زیر روش از بین بردن سنگ صفرا را قرار داده ایم.می توانید برای آشنایی با راههای درمان صفرا ما را در سایت نیک صالحی دنبال کنید.

روش از بین بردن سنگ صفرا

اگر پزشک تشخیص داده که شما سنگ کیسه صفرا دارید، ممکن است نگران عمل جراحی باشیدکه پزشک‌تان برای برداشتن کیسه صفرا توصیه کرده‌است.هرچند، قبل از این‌که تحت عمل جراحی قرار بگیرید باید حداقل یک بار از بین بردن سنگ‌های کیسه صفرا رابه کمک درمان‌های متفاوت خانگی امتحان کنید.کمی احتیاط در برنامه‌ی غذایی‌تان همراه با استفاده از چند ماده‌ی طبیعی دیگر می‌تواند سنگ‌هایی را که تا این حددرد در شکم، پشت و شانه‌های‌تان ایجاد می‌کنند، از بین ببرد.

این درمان‌های طبیعی نه تنها علائمی مثل حالت تهوع، استفراغ و سوءهاضمه و همین‌طور درد را رفع می‌کنند، بلکه کمکمی‌کنند از شر سنگ‌های صفرای‌تان خلاص شوید.


علایم وجود سنگ صفرا

روش طبیعی از بین بردن سنگ صفرا

درمان طبیعی سنگ‌های صفراوی

۱. آب سیب و سرکه سیب

این سخن طلایی که خوردن یک سیب در روز دکتر را از شما دور نگه می‌دارد، بیخودی معروف نشده‌است.سیب با خواص درمانی زیادی که دارد، می‌تواند سنگ صفرا را از بین ببرد.برای این منظور می‌توانید آب سیب یا سرکه سیب بخورید.اسید مالیک موجود در سیب به نرم شدن سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند و سرکه جلوی تولید کلسترول را توسطکبد می‌گیرد.کلسترول مسئول تشکیل سنگ در کیسه صفرا است.این میوه نه تنها سنگ صفرا را از بین می‌برد بلکه از شکل‌گیری مجدد آنجلوگیری می‌کند؛ همچنین از درددر زمان عود بیماری می‌کاهد.

مواد لازم:۱ لیوان آب سیب۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب

طرز تهیه:سرکه سیب را به آب سیب اضافه کنید.خوب این دو را مخلوطکنید.این نوشیدنی را یک بار در روز بنوشید.

در واقع، این یک درمان طبیعی بسیار خوب است برای این‌که به سرعت از دردی که در طول حمله‌ی سنگصفرا دارید، رها شوید.همچنین، هنگامی که از سنگ صفرا خلاص شدید، باید به خوردن سیب ادامه بدهید.شما در واقع می‌توانید به صورت دائمی سس سیب تازه‌ی نپخته مخلوط با چغندر خام خرد شده و ۲ قاشقغذاخوری روغن زیتون و کمی آب لیمو‌ی تازه بخورید.

۲. آب گلابی

کیسه صفرای گلابی شکل می‌تواند با میوه‌ای به شکل خودش تمیز شود- بله خودِ گلابی! انجمن پزشکی امریکا (AMA) می‌گویدکه حدود ۸۰ درصد از سنگ‌های صفراوی توسط کلسترول سخت تشکیل می‌شوند.اعتقاد بر این است که پکتین موجود در گلابی به سنگ‌های پر از کلسترول کیسه صفرا متصل می‌شود و بهاین شکل آنها از بدن خارج می‌شوند.

آب گلابی برای از بین بردن سنگ صفرا

هرچند، با توجه به مجله‌ی انگلیسی تغذیه، پکتین از تشکیل سنگ کیسه صفرا جلوگیری نمی‌کند و اثر قابل توجهی برسوخت‌وساز کلسترول ندارد.اما از قدیم باور بر این است که آب گلابی سنگ صفرا را از بین می‌برد.به توجه به مزایای این میوه، می‌توان گفت که هیچ ضرری در مصرف آب گلابی وجود ندارد.می‌توانید آن را با دیگر داروهای خانگی برای سنگ کیسه صفرای‌تان ترکیب کنید.اگر مایل هستید این روش را امتحان کنید، دستورالعمل را در ادامه می‌بینید، چگونه آب گلابی را برای از بینبردن سنگ‌های صفراوی بخورید.

مواد لازم:نصف لیوان آب داغنصف لیوان آب گلابیعسل- ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:آب گلابی را با آب گرم مخلوط کنید.عسل را بهآن اضافه و خوب مخلوط کنید.این ترکیب را سه بار در روز بنوشید.

۳. آب ریشه‌ی چغندر، خیار و هویجاستفاده از آب میوه‌ها و سبزیجات عمدتا توسط درمان‌های طبیعی سنتی برای سنگ کیسه صفرا توصیه می‌شوند.یکی از این نوشیدنی‌ها که از ترکیب ریشه‌ی چغندر، خیار و هویج تهیه می‌شود برای کیسه صفرا بسیار مفید است.چغندر نه تنها کیسه صفرا و کبدتان را تقویت و پاکسازی می‌کند، بلکه به پاک‌سازی روده بزرگ و خون‌تان نیزکمک می‌کند.خیار، به دلیل میزان آب بالایی که دارد، برای زدودن سموم کبد و همچنین کیسه صفرا عالی است؛

آب هویج

که سرشار از ویتامین ث و دیگر مواد مغذی است نیز چنین تاثیری روی کبد و کیسه صفرا دارد.

مواد لازم:یک عدد چغندر

یک عدد خیار

۴ عدد هویج (متوسط)

روش خانگی از بین بردن سنگ صفرا

به یاد داشته باشید، شما باید مقدار مساوی از آبخیار، هویج و ریشه‌ی چغندر داشته باشید.بنابراین، در صورت نیاز، مقدار هر یک از سبزیجات افزایش یا کاهش بدهید.به‌عنوان مثال، شما می‌بایست یک سوم لیوان از آب ریشه‌ی چغندر، آب هویج و آب خیار را با هم مخلوطکنید تا یک لیوان آب‌میوه‌ی مخلوط داشته باشید

طرز تهیه:آب هر سه را (خیار و هویج و چغندر) بگیرید.آنها را باهم ترکیب کنید.این ترکیب را روزی دو بار بنوشید.

حتی می‌توانید سیب، کرفس و زنجبیل به این ترکیب اضافه کنید تا بر فواید آن بیفزایید.

۴. گیاه خارمریم

خار مریم گیاهی دارویی از منطقه‌ی مدیترانه است.این گیاه به عنوان یک درمان طبیعی سنتی برای سنگ‌های صفراوی و همچنین سم‌زدایی کبد به طور گسترد‌ه‌ای استفاده می‌شود.خارمریم به کوچک شدن سنگ کیسه صفرا و از بین بردن درد مثانه کمک می‌کند.با اضافه کردن این گیاه به برنامه‌ی غذایی‌تان از شر سنگ کیسه صفرا خلاص شوید.حالا چه‌طور باید از خارمریم استفاده کنیم؟ شما می‌توانید پودر دانه‌ی خارمریم را به چای، آب‌میوه، سالاد، سبزیجات، همبرگر وخوراکی‌های‌ دیگری اضافه کنید.در این‌جا دستور تهیه‌ی چای خارمریم را می‌بینید.

مواد لازم:برگ و دانه‌های خارمریم (حتی می‌توانید از چای بسته‌بندی شده استفاده کنید) – ۱ قاشق چایخوری۱ عدد کیسه‌ی پارچه‌‌ای۱ فنجانآب داغعسل (اختیاری) – طبق سلیقه

طرز تهیه:برگ‌های خرد شده و دانه‌های خارمریم را داخل کیسه‌ی پارچه‌ای بریزید.کیسه را در آبگرم قرار دهید.اجازه بدهید به مدت ۵ دقیقه در آب خیس بخورد.اگر دوست دارید، عسل اصافه کنید.

خواص قاصدک برای از بین بردن سنگ صفرا

۵. قاصدک

گیاه دارویی قاصدک از کبد شما حمایت می‌کند و به عملکرد کیسه صفرا کمک می‌کند.برگ قاصدک به افزایش دفع صفرا از کبد و در نتیجه زدودن سموم از آن و سوخت و ساز چربیکمک می‌کند.این گیاه همچنین برای تحریک کیسه صفرای تنبل موثر است.بنابراین، استفاده از قاصدک برای درمان سنگ کیسه صفرا منطقی به نظر می‌رسد.شما همیشه می‌توانید برگ‌های سبزرنگ و ظریف قاصدک را به سالادتان اضافه کنید یا آنها را بخارپزکنید و بخورید.همچنین می‌توانید چای قاصدک بنوشید.در اینجا دستورالعمل تهیه‌ی چای قاصدک را می‌بینید:

مواد لازم:آب داغ- ۱ فنجانبرگ خشک قاصدک- ۱ قاشق چایخوریعسل (اختیاری) – طبقسلیقه

طرز تهیه:برگ‌های قاصدک را در یک ظرف یا فنجان بریزید.روی آن آب داغ بریزید.در ظرف را بگذارید و اجازه بدهیدبه مدت ۵ دقیقه خیس بخورند.اگر دوست دارید کمی عسل به این چای اضافه کنید.این چای را دو یا سهبار در روز بنوشید.

اگر مبتلا به دیابت هستید، باید قبل از مصرف گیاه قادصک، با پزشک‌تان مشورت کنید.

۶. نعناع

معروف است که روغن نعناع برای هضم غذا مفید است، زیرا جریان صفرا و دیگر مایعات گوارشی را تحریک می‌کند.این گیاه همچنین شامل ترپن است، ترکیبی طبیعی که گفته می‌شود به از بین رفتن سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند.چه چیزی بهتر از خوردن چای نعناع تهیه شده با برگ نعناع است.با این حال، اگر نمی‌خواهید این چای را درست کنید، می‌توانید از کپسول‌های روغن نعناع – کپسول‌های دارای پوشش روده‌ای– استفاده کنید، زیرا آنها روغن را در روده‌ی کوچک و بزرگ آزاد می‌کنند، نه در معده.اگر شما دچار حمله‌ی سنگ صفرا شده‌اید، چای نعناع بسیار مفید است.

استفاده از نعناع برای از بین بردن سنگ صفرا

این گیاه کمک‌تان می‌کند اسپاسم‌ها آرام شوند و درد شدیدتان کمی تسکین بیابد.

مواد لازم:برگ‌های تازه یا خشک نعناع- ۱ قاشق چایخوریآب- یک فنجانعسل (اختیاری) – طبق سلیقه

طرز تهیه:آب را بجوشانید.برگ نعناع را اضافهکنید.(در صورت که برگ‌ها تازه هستند، ابتدا خردشان کنید).شعله را خاموش کنید، در ظرف را بگذارید و اجازه بدهید نعناعبه مدت ۳ تا ۵ دقیقه در آب بماند.ترکیب را صاف کنید و در صورت تمایل به آن عسل اضافهکنید.

بهتر است این چای را بین وعده‌های غذایی‌تان بنوشید.

۷. اسفرزه

برنامه‌ی غذایی دارای فیبر بالا برای درمان سنگ کیسه صفرا بسیار ضروری است.در حالی که باید وعده‌های غذایی‌تان سرشار از فیبر و ویتامین‌ها، به خصوص ویتامین ث باشد، می‌توانید اسفرزه را نیزبه عنوان درمانی برای سنگ صفرا مصرف کنید.این گیاه منبع بسیار خوبی از فیبرهای محلول است که به کلسترول در صفرا متصل شده و از تشکیل سنگکیسه صفرا جلوگیری می‌کند.اسفرزه همچنین مانع از یبوست می‌شود.یکی دیگر از علل تشکیل سنگ کیسه صفرا یبوست است.

مواد لازم:پودر اسفرزه- ۱ قاشق چایخوریآب – ۱ لیوان

طرز تهیه:اسفرزه را به آب اضافه کنید.خوب مخلوط کنید و بلافاصله بنوشید.این نوشیدنیرا شب‌ها قبل از رفتن به رخت‌خواب بنوشید.

۸. آب لیمو

آب لیمو نیز درست مانند سرکه مانع از این می‌شود که کبد کلسترول بسازد.به طور کلی آب مرکباتی از این دست چنین عملکردی دارند.بنابراین میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را به میزان زیاد بخورید اما فراموش نکنید که آب لیمو را به طور روزانه مصرفکنید.

مصرف آبلیمو برای از بین بردن سنگ صفرا

می‌توانید خیلی راحت آب نیمی از یک لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را دو یاسه بار در روز بنوشید.به جای این ترکیب، می‌توانید درمان آیورودای زیر را با استفاده از آب لیمو انتخاب کنید تا سنگ کیسه صفرای‌تانرا از بین ببرید.

مواد لازم:روغن زیتون- ۳۰ میلی‌لیترآب لیموی تازه- ۳۰ میلی‌لیترپوره‌ی سیر – ۵گرم

طرز تهیه:روغن زیتون، آب لیمو و پوره‌ی سیر را باهم مخلوط کنید.این مخلوط را هر روز صبح با معده خالی بخورید.این کار را حداقل به مدت ۴۰ روز ادامهدهید.

۹. برنامه‌ی غذایی و تغییر شیوه‌ی زندگی برای از بین بردن سنگ‌های صفراویبرای درمان سنگ کیسه صفرا، باید تغییرات خاصی در برنامه‌ی غذایی و شیوه‌ی زندگی‌تان اعمال کنید.در اینجا چند پیشنهاد برای اعمال این تغییر می‌بینید.


درمان طبیعی و سنتی سنگ صفرا

– ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشید.

– اگر اضافه وزن دارید، وزن‌تان را کاهش بدهید.از غذاهای چرب اجتناب کنید.به طور منظم ورزش کنید.وعده‌های غذایی کوچک‌تر بخورید و آنها را در طول روز پخش کنید.مثلا به جای ۳ وعده غذای بزرگ، ۵ تا ۶ وعده غذای کوچک‌تر میل کنید.

– از ابتلا به یبوست جلوگری کنید، زیرا این مشکل به تشکیل سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند.

– به طور روزانه قهوه بخورید، اما در خوردن آن زیاده‌روی نکنید.یک یا دو فنجان در روز کافی است.قهوه جریان صفرا را افزایش می‌دهد و به این ترتیب مانع از تشکیل سنگ کیسه صفرا می‌شود.

– به میزان زیاد ویتامین ث در طول روز بخورید.برای این منظور، میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید.آب لیمو بخورید.

از بین بردن سنگ صفرا با مصرف ادویه جات

– از ادویه‌جات و گیاهان دارویی که باعث تحریک کبد و همچنین کیسه صفرا می‌شوند استفاده کنید، از جمله زردچوبه،زنجبیل خشک، فلفل سیاه، فلفل سبز، آنقوزه، و غیره.

برنامه‌ریزی دقیق برنامه‌ی غذایی و انتخاب هوشمندانه‌ی درمان‌های خانگی با توجه به نیازهای بدن‌تان، مطمئنا می‌تواند به شما شانس اینرا بدهد که از طریق راه‌های طبیعی سنگ‌ها را از بین ببرید، و کیسه صفرای‌تان را حفط کنید.

بیش تر بدانید : علت بروز سنگ کیسه صفرا

معمولا رژیم غذایی نامناسب موجب اختلال در روند کار کبد شده و باعث می‌شود به جای صفرای رقیق، صفرای غلیظ تولید ‌شود که این امر به مرور زمان منجر به تولید سنگ کیسه صفرا می شود.

از مهمترین دلایل ایجاد سنگ صفرا می‌توان به مشکلات ژنتیکی و وراثتی، استعمال دخانیات، مصرف الکل، عفونت‌های مزمن، چاقی یا کاهش وزن سریع را نام برد.همچنین غذاهای پرچرب، مصرف بیش از حد تخم مرغ، عدم فعالیت‌های ورزشی و یبوست نیز از علل شایع ایجاد سنگ کیسه صفرا است.

گیاهانی مانند زردچوبه، شاهتره، ریشه کاسنی، گل قاصدک، سیر، سداب، خرفه، رزماری(اکلیل کوهی)، تمر هندی، روغن، برگ و پوست زیتون، گزنه، سنبل الطیب، گل همیشه بهار، نعناع، گل محمدی، بابونه، سبوس برنج، زرشک، زبان گنجشک، ریواس، کنگر فرنگی، کرفس قمری و جعفری در درمان این بیماری موثر هستند.

سلامت نیوز و باشگاه خبرنگاران

نوع مطلب : سلامت، گیاهان دارویی، دمکردنیهای سنتی، خواص میوه ها، 
برچسب ها : کیسه صفرا، سرکه، سیب، سنگ صفرا،
لینک های مرتبط :

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic